WOK©outdoor 2019

akce@wok-outdoor.cz / + 420 724 541 164

Kojetická 1206, Neratovice

IČ: 67902006​

Cesta je cíl...

Please reload

Nejnovější

CIRKUMNAVIGATION NEOS MARMARAS

1/10
Please reload

Doporučujeme

VENKU NARUBY

February 4, 2017

Jako vodák v létě zásadně nejezdím na české řeky. Dělá to každý druhý, takže je tam plno. Jak se dočtete článku o pádlování v Praze, na Vltavu nejraději chodím pádlovat v zimě. Možná je to podobně postavené na hlavu jako třeba lyžování v létě. Osud mi už ale v životě přihrál spoustu věcí, které byly postavené na hlavu. Proč by tedy měly být outdoorové zážitky výjimkou?

 

Před pár lety jsme třeba vyrazili pádlovat na Zambezi. V Kapském Městě mne přepadli, okradli a málem zabili a v ten samý den mi doma v Česku zemřela maminka. Domů jsem se dostal až za měsíc a půl. Protože jsem při přepadení přišel o všechny peníze, na výpravě od mysu Dobré naděje přes Namibii a Botswanu jsem si musel přivydělávat jako kuchař – a to vůbec neumím vařit.

 

V Nepálu jsem si zase při kajakování daleko od civilizace vyhodil rameno. S rukou zafixovanou pod vestou jsem musel za několik dnů dojet po řece do Pokhary. Cestou jsme se dvakrát zvrhli a já jsem v divoké vodě plaval jen tou druhou rukou. Anebo jsem se vrátil z měsíční vodácké výpravy do Kostariky a hned z letiště pokračoval na lyžařský kurz FTVS na ledovci v italském Passo Tonale. Skok z horka do mrazu s teplotním rozdílem přes 50 °C…

 

Dělat věci naruby, jinak, naopak, obráceně a po svém se může zdát jako magořina. Je to ale zábavné a osvobozující. Zkuste to taky!

 

Ledový únor plný sněhu a outdoorových překvapení vám přeje Petr „Oldřich“ Novotný.

 

Článek vyšel  v podobě editorialu časopisu Outdoor Magazín, do kterého tým WOK©outdoor pravidelně přispívá. Redakce dává v editorialu místo šéfredaktora většinou prostor nějaké zajímavé osobnosti ze světa outdoorových sportů. Člověku, který něco dokázal a má skutečně co říct. A protože je to pokaždé někdo jiný, je to i pestřejší než obvyklý editorial šéfredaktora. Stejně jako svět tam venku, do něhož se vydáváme, abychom si splnili své dobrodružné sny.

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Please reload

Podle Tagů