WOK©outdoor 2019

akce@wok-outdoor.cz / + 420 724 541 164

Kojetická 1206, Neratovice

IČ: 67902006​

Cesta je cíl...

Please reload

Nejnovější

CIRKUMNAVIGATION NEOS MARMARAS

1/10
Please reload

Doporučujeme

„SEA KAYAKÁŘEM ZA PŮL HODINY“

June 20, 2017

Už podruhé jsme si ověřili, že sea kayaking v té nejjednodušší formě je jednoduchý a snad každý je schopen během půl hodiny pochopit principy pádlování a ovládání lodě. A to na takové úrovni, že je schopen objet vytyčenou trasu alá olympijská regata. Vyvolení museli tento team buildingový úkol zvládnout s pravým grónským pádlem. Všichni si to náramně užili…

 

Když nás loni Bakchus Aktivity přizvalo k team buldingu agentury Invia na Vranovské přehradě a dostali instrukce, že každé „soutěžící“ družstvo u nás nesmí strávit víc jak 40 min a musí mít nějaký „soutěžní“ výstup, tak jsme opravdu nevěděli, co z toho vyleze. Letos jsme byli zkušenější a připravenější. I když do poslední chvíle jsme nevěděli, kolik lidí a družstev vlastně bude soutěžit. Lidí i družstev bylo víc, takže časová dotace na seznámení, zacvičení a i soutěžení bylo méně. Ale všichni se s tím popasovali bravurně. O co tedy šlo?

 

Team building Invie je formou soutěže. Tzn. že jednotlivá družstva obchází stanoviště, na kterých plní úkoly a snaží se v nich být co nejlepší. Na sea kayakovém stanovišti byl úkol takový: co nejrychleji zdolat vybojkovanou trasu na Vranovské přehradě (cca 200 m dlouhou). Aby to nebylo tak jednoduché, čas se měřil nejrychlejší lodi „normálního kajakáře“, debl kajku a pak kajakáři, který pádloval s původním grónským pádlem, tedy s žádným karbonem či plastem, ale pěkně s úzkým a dlouhým dřevem. Tyto 3 získané časy se sečetly…

 

Většina z příchozích seděla v kajaku poprvé v životě, nicméně po suchém pádlovacím zácviku a chvilce cvičení na vodě se všichni soutěžící úspěšně poprali i se soutěží. Občas se našli tací, kteří si pletou pravou a levou stranu, ale to patřilo k pohodové náladě.

 

Ačkoliv někteří byli na začátku „lekce“ nejistí a nevěděli, jestli „do toho mají vlézt“, tak odcházeli s úsměvem na tváři. A velmi příjemným zjištěním bylo, že sice některá družstva vynechala některá stanoviště – asi chtěli raději jít na kafe nebo baštu, než plnit rozličné bláznivé úkoly, ale na sea kayaky se dostavila družstva všechna, vč. maďarského týmu.

 

Díky všem a těšíme se zase brzy na Vranově Ahoj!

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Please reload

Podle Tagů