WOK©outdoor 2019

akce@wok-outdoor.cz / + 420 724 541 164

Kojetická 1206, Neratovice

IČ: 67902006​

Cesta je cíl...

Please reload

Nejnovější

CIRKUMNAVIGATION NEOS MARMARAS

1/10
Please reload

Doporučujeme

PRŮZKUM OHŘE NA SEA KAYAKU

April 25, 2017

 Potřebujeme najít nová místa na nástup a výstup se studenty při kurzech FTVS (trochu se program těchto kurzů pozměnil). Letecké mapy a Street View od Google jsou sice dobré a krásné i docela podrobné, ale vlastní oči jsou vlastní oči. Najít místa pro bezpečné vylodění autobusu studentů s veškerou bagáží, kteří dost možná skoro ani nevědí, co je to loď a jak se v ní sedí (to v případě zahraničních studentů z programu Erasmus), není zase tak jednoduché. Místa jsou podle mapy vytipována a my vyrážíme na západ Čech do Lokte.

 

Hned na prvním domnělém místě se objevuje problém, který je třeba „obejít“. Podařilo se a startujeme. Cílem je karlovarský Hubertus, takže nás čeká necelých 30 km pádlovačky na tekoucí vodě, přes pár jezů a peřejí. Nejedeme na kánoích, ale vzali jsme sea kayaky, což se ukazuje jako super volba – jízda není jen o „tupém“ pádlování na jedné straně, ale kajak člověku umožní i sem tam si užít vracáku, rozhraní apod. Ale času na hraní moc nemáme.

 

Sváču – rozumějte parádní domácí bramborovou kaši s krůtím masem a čerstvě uvařenou kávu z moka konvičky – dáváme u Svatošských skal pod Čertovou svatbou. Parádní místo, relativně poklidné, ale to asi díky tomu, že je začátek dubna a ještě není plná sezona… Žádné dlouhé otálení, cesta před námi ještě daleká. Pár fotek a jedeme krásným kaňonem Ohře dál. Karlovy Vary jsou trochu nuda, jediným zpestřením je opravený jez, na jehož dno byly umístěny kartáče, což je pro lodě velmi příjemné.

 

Ještě kousek a už jsme za městem a blížíme se k Hubertusu. Oldřich je natěšený do branek – i na té dlouhé potvoře. Než se člověk stihne rozkoukat, už si to tam esíčkuje, přejezduje a hraje si v proudu, no prostě baleťák na vodě… Tady naše plavba pro dnešek končí, ještě autem najdeme ideální vysedací místo pro studenty a jedeme zpět do Prahy.

 

Počasí nám přálo, vychytali jsme asi jeden z nejteplejších dnů letošního roku (pak přišla studená fronta a sněžení…).

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Please reload

Podle Tagů