WOK©outdoor 2019

akce@wok-outdoor.cz / + 420 724 541 164

Kojetická 1206, Neratovice

IČ: 67902006​

Cesta je cíl...

Please reload

Nejnovější

CIRKUMNAVIGATION NEOS MARMARAS

1/10
Please reload

Doporučujeme

KORSIKA - září 2015

September 22, 2015

V termínu 11.- 20. 9. 2015 jsme strávili deset dnů na ostrově jménem Korsika. V těchto dnech plných zážitků (někdy i velice silných) jsme partě prímových lidiček měli šanci poodkrýt kouzlo seakajakingu a mořského čundrování. Ač se to nezdá, Korsika je krásný, ale opravdu divoký ostrov a počasí (hlavně vítr) tam bývá i ve vrcholném létě nevyzpytatelné. My jsme měli obrovské štěstí...

 

Při našem putování po ostrově jsme 2 dny pádlovali v okolí Bonifacia, kde je pobřeží lemováno křídovými útesy. Samo Bonifacio je na nich vystavěno. Večerní Bonifacio je úžasný zážitek, o který nikdo z našich klientů nesmí přijít. Prastará citadela s úzkými uličkami, pouliční krámky a hospůdky či přístav lemovaný příjemným posezením. Vůně jídel, vína a oliv se mísí s vůní moře a volně rostoucího tymiánu.

 

Jen málokdy se poštěstí, aby i méně zdatní seakajakáři mohli vplout do Dračí jeskyně, jejíž propadlý strop má tvar Korsiky. My tentokrát to štěstí měli a zážitek to byl úchvatný...

 

Dobrodružná noc nás čekala v kempu u řeky Solenzara, když v noci na návštěvu opakovaně chodila liška a divoké prase. Když lišák nenašel žádné zbytky, nejdřív ochutil jaké má maso na achilovce spící český guide a následně si ustlal v batohu, do kterého se i vymočil... Divočáci byli svinským krokem hnáni kempujícími sousedy... Nicméně kaňon řeky Solenzary v masivu La Bavella bude zřejmě vždycky úchvatný. Řeka z více jak dvoutisícových kopců bude ledová vždycky, ale po rozpáleném písku u moře je to prima změna.

 

Na Solenzaře se ale nedá pádlovat, takže jedeme přes hory a doly do Saint-Florent, městečka na severo-západním pobřeží Korsiky. Kousek odsud jsou nádherné pláže s bílým jemným pískem a tyrkysovou průzračnou vodou. Přezdíváme tomu Karibik na Korsice. Ze Saint-Florent se další den přesouváme do Marina d´Albo. Cestou navštívíme starobylou Nonzu, opevněnou vísku na skále přímo nad zpěněným mořem. Zdejší pláže jsou z černých oblázků, pobřeží je úplně jiné než na jihu ostrova. Pádlování pod Nonzou by byl super zážitek, ale bohužel počasí úplně nepřeje - fouká silný vítr, a tak přejíždíme do Macinaggio. Cesta po Cap Corse je klikatá, ale nádherně vyhlídková.

 

Ještě si myslíte, že byste se s námi mohli nudit? 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Please reload

Podle Tagů