WOK©outdoor 2019

akce@wok-outdoor.cz / + 420 724 541 164

Kojetická 1206, Neratovice

IČ: 67902006​

Cesta je cíl...

Please reload

Nejnovější

CIRKUMNAVIGATION NEOS MARMARAS

1/10
Please reload

Doporučujeme

VÁNOČNÍ PÁDLOVÁNÍ NA VLTAVĚ

January 2, 2017

Je středa 23. 12. 2016, 17:00, venku se rapidně ochlazuje. Většina lidí se touto dobou schází na nějakém vánočním večírku v teplé hospodě nebo salonku. My ne, my se scházíme u kamen Kayak BeachBaru, abychom se převlékli a následně usedli na kajacích do mrazivé Vltavy. Voda namrzá na palubách lodí i špricdekách...

8 statečných (4 chlapi a 4 ženy) už se pohupuje na Vltavě. Ještě zapnout čelovky a jiná světélka, abychom byli vidět a jedééém. Vyjíždíme po proudu řeky k Mánesu, pak travers na levou stranu a hurá dolů Jiráskovým jezem. Oldřich dělá pod jezem navigátora, aby všichni věděli, kam mají jet. Naviguje pádlem, na kterém má čelovku, ta bohužel nějak záhadně sklouzla, a svítí na dně Vltavy, možná ještě dnes... Ach jo, první ztráty.

Pohledy na osvětlenou Prahu jsou ale úchvatné. Dojedeme k Novotného lávce a podél plavební komory se vracíme zpět k Jiráskovu jezu. Tentokrát tu musíme vysednout a lodě vytáhnout nahoru. Čelovka tu stále na dně svítí. Betonový břeh je oslizlý ledovým škraloupem, na což doplatila jedna členka výpravy, které se nepodařilo vystoupit podle představ... Holky tedy sprintují zpět do Kayak BeachBaru, aby byly co nejrychleji v roztopené sauně.

Po hodině (po saunování) se všichni scházíme na báječné baště a u teplého čaje či piva u kamen na baru, dojde i na hudební nástroje a zpěv.

Vánoční večírek se rozhodně vydařil!

 

Share on Facebook
Please reload

Please reload

Podle Tagů